Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu hafta sinemalarda gösterime girecek 10 yeni film

Bu haftanın sinema salonlarında

Bu haftanın sinema salonlarında gösterime giren filmler arasında birbirinden farklı türlerde yapımlar yer alıyor. Michael Sarnoski’nin yönetmenliğini üstlendiği korku, bilim kurgu ve dram türündeki “Sessiz Bir Yer: Birinci Gün” filmi, “Sessiz Bir Yer” serisinin hikayesinin başlangıç noktasına odaklanıyor. Filmin başrollerini Lupita Nyong’o, Joseph Quinn ve Alex Wolff paylaşıyor.

Macera ve bilim kurgu türündeki “Yüzyıl İleri” ise bugünün Moskova’sında yaşayan Kolya ile kendisinden yüz yıl ileride yaşayan Alisa’nın maceralarını konu ediyor. Yönetmen koltuğunda Aleksandr Andryushchenko’nun oturduğu filmde Darya Vereshchagina, Matvey Astrakhantsev ve Yura Borisov başrol oynuyor.

İran yapımı dram filmi “Şeyda”, İranlı bir kadının 6 yaşındaki kızıyla Avustralya’ya iltica edip, burada kadın sığınma evine yerleşmesini ele alıyor. Noora Niasari’nin yönettiği filmde ana karakter Şeyda’yı Zar Amir Ebrahimi canlandırıyor.

“Tarihi dram filmi “Yakamoz”” ise 1924’te Kavalalı Balıkçı İsmail Reis ve ailesinin, Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi sebebiyle İç Anadolu’da bir kasabaya göç etmek zorunda kalmasını konu ediniyor. Filmde Yetkin Dikinciler, Engin Alkan ve Nur Gürkan rol alıyor.

“Ben Bir Babayım” adlı film, oğlunu düğün günü kaybeden bir babanın acılı hikayesini ele alıyor. Filmin başrollerinde Abdullah Aslan, Bilge Parlak Yiğit ve Metin Keçeci yer alıyor.

“Bir Zamanlar Gelecek: 2121” adlı bilim kurgu filmi ise gelecekte iklim krizinin yol açtığı kıtlık sebebiyle insanlığın kendini içerisinde bulduğu yeni koşullarda hayatını sürdüren bir ailenin hikayesini anlatıyor. Serpil Altın’ın yönettiği filmde Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk ve Ayşenil Şamlıoğlu başrollerde yer alıyor.

“La Hayde Maske” adlı komedi filmi ise dünyaca ünlü “La Casa de Papel” dizisinden ilham alarak bir soygun gerçekleştirmeyi planlayan mahalle esnafının maceralarını konu ediyor. Sefa Özçelik’in yönettiği filmde Ayhan Taş, Burak Satıbol ve Hüseyin Elmalıpınar başrolde yer alıyor. Haftanın bir diğer komedi filmi ise “Reel İstanbul Organize”, Samatya’da bir gecekonduda yaşayan Turgay ve ailesinin başından geçenleri odağına alıyor. Bülent Orçin’in yönettiği filmin başrolünde Volkan Başaran, Uğur Ercan ve Belma Mamati yer alıyor.

Haftanın korku filmi “Harruk”, küçük bir kasabada görev yapan doktor Berat’ın, kendisine musallat olan kabusların gerçek hayatına sızmasıyla yaşadıklarını konu ediniyor. Yönetmenliğini Erkan Demir’in üstlendiği filmde Engin Çavga, Gözde Nur Başarır ve Ömer Karanlık oynuyor.

Son olarak Shunsuke Ishikawa’nın yönettiği “Blue Lock The Movie -Episode Nagi-” adlı animasyon filmi, Seishiro Nagi’nin Dünya Kupası’nı kazanma hayali kuran sınıf arkadaşı Reo Mikage ile macerasını konu ediyor. Bu haftanın sinema keyfini çıkarabileceğiniz birbirinden farklı türde ve heyecan dolu filmler vizyonda olacak.