Sosyal medya'da takip edin!

Tasarımlar

Betonu kağıt gibi kullanarak masa haline getirdiler

Güncelleme:

Tarih:

Endüstriyel tasarım örnekleri incelemelerine devam ediyoruz.Bu defa betonun muhteşem kıvrımlı görünüme kavuşturulmasının neticelerine güzel bir örnek.

Beton tek başına kullanıldığında brütalist ve çıplak etkisiyle modernist bir tutum sergiler.

Bunu mimari tasarım örnekleri için yadsıyamayız ama Neal Aronowitz endüstriyel tasarım adına son koleksiyonuyla gerçek anlamda büyüleyici bir konsept oluşturmayı başarmış.

Tasarımın ince hatları ve kıvrımları adeta 3d yazıcıyla oluşturulan bir ürün havasına sahip.Geliştirilme safhasında zorlayıcı unsurlardan bir diğeri de yüzeyinde mükemmel pürüssüz görünümü sağlayabilmek olduğunu belirtiyor.

Concrete Canvas adını verdiği koleksiyonun devam niteliğinde örneklerini yakın tarihte göreceğiz.Ama o zamana kadar henüz seri üretimine geçilmeyen bu muhteşem tasarımların incelemesini yapabiliriz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Mimari

Çin’deki pirinç tarlalarından esinlenerek tasarlanan yapı blokları şaşırtıyor

Güncelleme:

Tarih:

Çin’de pirinç tarlalarından esinlenerek tasarlanan konut ve karma yaşam konsepti projesi Peter Pichler imzalı olup tasarımıyla büyülüyor.

Peter Pichler imzalı konut kütleleri Çin’de Taiping yakınlarında merkezden uzakta bir yerde bulunuyor.Bulunuyor dediğimiz yapılacağı lokasyon yani , çünkü proje henüz hayata geçmiş değil.

Butik otel ,konut blokları, ofisler , yeşil alanlar ve perakende satış ünitelerinden oluşuyor.Projenin görünüşü Aşçıoğlu ‘nun İstanbul’daki bir projesine de çok benziyor ama adını vermeyelim.

Projenin öne çıkan özelliği yapıldığı coğrafyayla yüzde yüz uyumlu bir görünümde dizayn edilmiş olmalıdır.

Tasarımda konsept aşamasında bölgesel ve yerel mimarinin etkilerinin tutucu kimlikle bağlam doğrultusunda birleştirildiği dikkatlerden kaçmıyor.Ama aynı zamanda kullanılan malzemeler ve yapının strüktürel özellikleri için de bölgenin karakterinin yanı sıra modern malzemelerin de tercih edildiği söylenebilir.

İç bahçeler ve sosyal donatı alanları ile tam anlamıyla sürdürülebilir bir proje olduğunu söylemekte gayet mümkün.Geniş cam açıklıklar, yeşil dokunun korunması ve şeffaflık kavramları da buna eklendiğinde özgür bir yaşamın kapılarının aralandığı belirtilmelidir.

Devamını oku

Tasarımlar

Genç mimar çift kediler için modüler yaşam alanı tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Kediler için modüler yaşam üniteleri geliştirildi.Tayvanlı genç mimar çift kedileri için yaptıkları bu ürünü artık pazarlayarak satıyor bile..

Sevimli dostlarımız için geliştirilen modüler yaşam alanları pratik kurulum özelliği bakımından bir hayli dikkat çekici.

Gerek seri üretime yönelik kolaylığı, gerekse de tasarımcılarını yeni versiyonlar için zorlamayan özellikleriyle bu modüler kedi evleri gerçekten çok şirin görünüyor.

İlki kendileri için 2016 yılında genç mimar çift tarafından geliştirilen bu konsept yaşam alanı aynı zamanda evler için dekoratif bir öğe özelliği de taşımakta.

Farklı modüler ünitelerin birbirine eklenmek suretiyle daha geniş ve kendi içinde hareket dolu bir yapısı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Geliştiricinin resmi web sitesinden ( https://www.acatthing.com/) göründüğü kadarıyla pek ucuz olmayan bu ürün inovasyon ve girişimcilik sevdalıları için yeni fikirlere yelken açmaya pek müsait.

Tayvanlı tasarımcılar ürünün yeni versiyonları ve daha geniş varyasyonları için geliştirme çalışmalarına da devam ediyor.

 

Devamını oku