Sosyal medya'da takip edin!

Tasarımlar

Japon tasarımcılar içinden mimari harikalar çıkan not defteri geliştirdi

Güncelleme:

Tarih:

Dünya’nın en iyi kağıt ustaları hiç şüphesiz Japonlar olduğu gerçeğine bu ürünle bir defa daha şahit olacaksınız.Detaylar haberimizde..

Not tutmak dijital teknolojilerin yanında artık unutulmaya yüz tutsa da, bu alışkanlığından vazgeçmeyenler için atmaya kıyamayacağınız bir ürün geliştirildi.

Lazer kesim teknolojisini kullanarak geliştirilen not defterleri sayfalarını tükettiğinizde inanılmaz bir masaüstü süsüne dönüşüyor.

Henüz erken dönem girişimi olması nedeniyle midir bilinmez ama boyutuna göre oldukça pahalı bir ürün olduğu kesin.Şöyle ki, bu defterlerin fiyatı ciddi anlamda dudak uçuklatıyor.4000 ila 10.000 japon Yen’i pahasına satılan ürünler yani taklaşık 140 TL – 350 TL gibi fiyatlara gelmektedir.

Türkiye ve Dünya’da henüz başka bir örneği yok ama kağıt katlama sanatı ustalarından bu güzel emeğin çok daha ucuz fiyatlara satılmasını beklemekte yanlış olabilirdi.

Her bir defter en az 100 sayfadan oluşuyor

Defterlerin fiyatları kağıtların kalitesi ve içerisindeki motifin eleganlığıyla doğru orantılı olarak artış gösteriyor da diyebiliriz.

Ama ortalaması 100 yapraktan oluşan not defterleri Dünya’nın önde gelen mimari harikalarını içerisinde saklamasıyla cazibe kazanıyor.

Omoshiro Bloknotları adı verilen bu şirin not defterleri henüz geniş bir satış ve dağıtım ağına sahip değil.Ama görünen o ki şimdiden epey sipariş alacak gibi duruyor.

Aşağıda üreticinin resmi Instagram hesabına ait paylaşımlardan bazılarını görebilirsiniz.Yeni koleksiyonları görmek oldukça heyecan verici görünüyor.Bakalım ülkemizde benzer girişimleri yakın tarihte görebilecek miyiz?

 

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Mimari

Çin’deki pirinç tarlalarından esinlenerek tasarlanan yapı blokları şaşırtıyor

Güncelleme:

Tarih:

Çin’de pirinç tarlalarından esinlenerek tasarlanan konut ve karma yaşam konsepti projesi Peter Pichler imzalı olup tasarımıyla büyülüyor.

Peter Pichler imzalı konut kütleleri Çin’de Taiping yakınlarında merkezden uzakta bir yerde bulunuyor.Bulunuyor dediğimiz yapılacağı lokasyon yani , çünkü proje henüz hayata geçmiş değil.

Butik otel ,konut blokları, ofisler , yeşil alanlar ve perakende satış ünitelerinden oluşuyor.Projenin görünüşü Aşçıoğlu ‘nun İstanbul’daki bir projesine de çok benziyor ama adını vermeyelim.

Projenin öne çıkan özelliği yapıldığı coğrafyayla yüzde yüz uyumlu bir görünümde dizayn edilmiş olmalıdır.

Tasarımda konsept aşamasında bölgesel ve yerel mimarinin etkilerinin tutucu kimlikle bağlam doğrultusunda birleştirildiği dikkatlerden kaçmıyor.Ama aynı zamanda kullanılan malzemeler ve yapının strüktürel özellikleri için de bölgenin karakterinin yanı sıra modern malzemelerin de tercih edildiği söylenebilir.

İç bahçeler ve sosyal donatı alanları ile tam anlamıyla sürdürülebilir bir proje olduğunu söylemekte gayet mümkün.Geniş cam açıklıklar, yeşil dokunun korunması ve şeffaflık kavramları da buna eklendiğinde özgür bir yaşamın kapılarının aralandığı belirtilmelidir.

Devamını oku

Tasarımlar

Genç mimar çift kediler için modüler yaşam alanı tasarladı

Güncelleme:

Tarih:

Kediler için modüler yaşam üniteleri geliştirildi.Tayvanlı genç mimar çift kedileri için yaptıkları bu ürünü artık pazarlayarak satıyor bile..

Sevimli dostlarımız için geliştirilen modüler yaşam alanları pratik kurulum özelliği bakımından bir hayli dikkat çekici.

Gerek seri üretime yönelik kolaylığı, gerekse de tasarımcılarını yeni versiyonlar için zorlamayan özellikleriyle bu modüler kedi evleri gerçekten çok şirin görünüyor.

İlki kendileri için 2016 yılında genç mimar çift tarafından geliştirilen bu konsept yaşam alanı aynı zamanda evler için dekoratif bir öğe özelliği de taşımakta.

Farklı modüler ünitelerin birbirine eklenmek suretiyle daha geniş ve kendi içinde hareket dolu bir yapısı olduğunu da belirtmekte fayda var.

Geliştiricinin resmi web sitesinden ( https://www.acatthing.com/) göründüğü kadarıyla pek ucuz olmayan bu ürün inovasyon ve girişimcilik sevdalıları için yeni fikirlere yelken açmaya pek müsait.

Tayvanlı tasarımcılar ürünün yeni versiyonları ve daha geniş varyasyonları için geliştirme çalışmalarına da devam ediyor.

 

Devamını oku