Haber, Türkiye

Tünektepe projesinin gizemli mimarı belli oldu!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ;”Dubai için Burj El-Arab Ne ise , Antalya için de tünektepe o olacak” dediği projenin mimarı açıklandı.

Sabah gazetesinin Güney ekinde dün yer alan habere göre , ”12 yaşında Elmalı’dan çıkıp Amerika’ya gitmiş Antalyalı mimar bir büyüğümüz” sözleriyle anlattığı ünlü mimarın, ABD’nin en büyük mimarlık firmalarından ZNA’nın Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Zeybekoğlu olduğu ortaya çıktı.

Türel, projeyi anlatırken, “Dubai’de Burj Al-Arab nasıl ki kartpostalları süslüyorsa bizim Tünektepe’ye yapacağımız proje de böyle olacak” demişti. Bu sözlerin ne kadar yerinde olduğu, Zeybekoğlu’nun bugüne kadar imza attığı eserlere bakıldığında anlaşılıyor. Bu ünlü yapılar arasında Çin’in ilk yedi yıldızlı oteli olan Haitang Bay Mangrove Tree Resort, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’deki Shams Central Park da yer alıyor.

2018’in ilk çeyreğinde ihaleye çıkacak!

Türel ünlü mimarla ilgili görüşmesini, “Memleketimize bir imzamız olsun, memleketime bir şey yapıyorum diye çok duygulandı. Çok da güzel bir proje çizdi. Kartpostalları süsleyecek bir proje olacak. Tünektepe’de üç tane Akdeniz fokunun arkasında turuncu bir küre yer alacak. 30 odalı bir turistik tesis, seyir terasları ile cazibe merkezi ve yaşam alanı projesi hayat bulacak” sözleriyle anlatmıştı. Tüm onayları tamamlanan proje 1 Şubat tarihinde ihaleye çıkacak.

Sizin için seçtiklerimiz

Bir Cevap Yazın