Sosyal medya'da takip edin!

Dünya

Sketch Up 2018 ve V-Ray 3.6 Çıktı! Fiyatları ne kadar?

Güncelleme:

Tarih:

Yeni versiyonları merakla beklenen Sketch Up ve Vray için son güncellemeler resmi web sitelerinden paylaşıldı.Detaylar ve fiyat bilgileri haberimizde..

3D Modelleme programlarından belki de en popüler olanı skech up 2018 duyuruldu.Programda gerek arayüz, gerekse de yazılım anlamında beklenenden az şeyler değiştiği söylenebilir.

Diğer 3d modelleme ve render yazılımlarına nazaran çok daha fazla sonuç odaklı bir program olan Sketch up, özellikle son yıllarda kullanıcı sayısındaki artış ile birlikte sektörün en popüler yazılımlarını geride bıraktı diyebiliriz.

Bildiğiniz üzere Google tarafından geliştirilen, daha sonra trimble sketch up olarak anılmaya başlamasıyla birlikte Trimble firmasının satın aldığını öğrendiğimiz Sketch Up, şimdilerde ise yenilikçi adımları atmaktan çekinmesiyle konuşuluyor.

2018 Versiyonu için make , pro ve deneme sürümlerini indirerek program hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.Bu arada bu haberden hoşlandıysanız özellikle sketch up ile tam bir partner yazılımlardan biri olan Chaos Grup menşeili V-Ray render motorunun da yeni versiyonu yayımlanmakta gecikmedi.

V-Ray son versiyonu 3.6 şuan resmi web sitelerinden satın alınarak kullanılabilir durumda.

Bu sevindirici haberleri paylaştıktan sonra gelelim fiyat bilgisine..

Resmi web sitelerinden ulaştığımız bilgilere göre Sketch Up 2018 versiyonu yaklaşık 650 Euro, V-ray 3.6 Yani son sürümünün fiyatı da yaklaşık 1250 Euro olarak belirlenmiş.

3D modelleme ve diğer çizim programlarıyla ilgili fiyat konusu oldukça hassas ve bu konuda özellikle de sosyal medyada fazlaca tartışmalara şahit olmaktayız.

Bu arada sketch up’ta kaliteli render nasıl alınır? yazımızı da beğenebilirsiniz.

Programların , eklentilerin fiyatları ve yeni versiyonlarıyla ilgili sizin görüşünüz nedir?

 

Devamını oku
Reklam
Yorumları göster

Bir Cevap Yazın

Dünya

Elektrikli araçlar için güneşten elektrik üreten park istasyonu

Güncelleme:

Tarih:

Gürcistan’lı bir grup tasarımcı elektrikli araçlar için güneş ışığından faydalanarak enerji üreten ve şarj vazifesi gören otopark yeri tasarladı.

Yenilenebilir enerji ve akıllı teknoloji kullanımı yardımıyla yeni nesil girişimleri pek fazla duyar olduk.Bunların hepsi dünyamızı daha temiz bir yer haline getirmek amacıyla planlanmış olsa da parlak iş fikirleri arasında yerini alması da oldukça normal.

Bu defa Gürcistan merkezli bir grup tasarımcı ve enerji uzmanı tarafından tasarlanan araç park istasyonları haberimizin konusu oldu.

NyTimes gazetesinin haberine göre 40 üniteden oluşan ve toplamda yaklaşık 5 metrekarelik bir alanı işgal eden bu akıllı şarj istasyonları çok yakın bir gelecekte şehirlerde görülebilir.

Elektrikli araçların bu gibi uygulamaların yaygınlaşmadan önce daha fazla tercih edilebilir hale gelmesi gerçeği de unutulmamalıdır.

Araçların yakıcı güneşin verdiği ısı ve ışık yardımıyla güneş enerjisi ile şarj edilebilmesine olanak sağlayan bu ürün, daha önce Fransa’da daha geniş kapsamlı ve yenilikçi bir teknoloji ile sunulmuştu.

Ürünün 720 Wp enerji ürettiğini de belirtelim.

Devamını oku

Dünya

Yeni Apple kampüsünün cam duvarlar yüzünden başı belaya girebilir

Güncelleme:

Tarih:

Yeni Apple kampüsünün cam duvarları pek çok yaralanmalı kazalara neden oldu.Foster ve partnerleri tarafından tasarlanan yapının haber olma sebebi yazımızda.

Tasarımında şeffaflık ve estetik kaygı nedeniyle fazla miktarda cam kullanılan yeni Apple kampüsü Foster ve Partnerleri tarafından tasarlanmıştı.

Ofis çalışanları da dahil kampüsün pek çok misafirinin hemen her yerde fazlaca kullanılan cam seperatörler – duvarları algılamakta güçlük çektiğinin ve hatta ufak yaralanmalara neden olan kazaların yaşandığı haberi şu an en fazla konuşulanlar arasında yerini alıyor.

Bloomberg sitesinin haberinde yer alan diğer detaylarda ise en dikkat çekeni, çalışanların uyarı levhalarını kullanarak yeni kazaların önüne geçmek istemesiydi.

83 Yaşında bir çalışan burnunu kırdı

Toplamda 13.000 çalışanı ağırlayabilecek kapasitede tasarlanan halka şeklindeki ofisin spiral ve doğrusal devamlılık sağlayan cam duvarları en son 83 yaşındaki bir çalışanın burnunu kırmasına neden oldu.

İş güvenliği ve güvenlik tedbirleri yasaları için tam uyumluluk çalışmaları devam ettiği öğrenildi.

Camların her ne kadar korunumlu ve ekstra güvenlikli olduğu bilinse de yeni kazaların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağı bildirildi.

Devamını oku