Haber, Teknoloji

Bu mobil uygulama ile artık herkes eskiz çizebilecek

Mimarlık teknolojileri , artırılmış gerçeklik ya da diğer bir adıyla sanal gerçeklik artık mimarlık paralelinde mimarlıktan ayrı ama tasarım bakımından ayrı düşünemeyeceğimiz bir hal aldı.Mimari tasarım sürecine üretim anlamında pozitif katkı sağlayan uygulamaların yenilikçi teknolojilerin gelişimini mimarihaber‘de sizler için sunmaya devam ediyoruz.

Bu defa mimari alanda artırılmış gerçeklik alanındaki çalışmalarıyla tanıdığımız Morpholio ‘nun yeni bir girişiminden bahsedeceğiz.

Mantık olarak eskiz yapmaktan hoşlananlara yönelik yeniden planlama ya da yenileme çalışmalarında kullanılmak üzere ya da hatıra / fikirler için beyin fırtınası olarak kullanılabilecek bir uygulama söz konusu.

Şöyle basit ama kullanışlı bir yapısı var, ekrana eskizini yapmak istediğiniz mekanın resmini çekiyorsunuz, sonrasında uygulama gerçek ölçü ve ölçeklerde gridal ızgara oluşturarak doğru persfektifi size sunuyor.Düzlemsel olarak referans alabileceğiniz doğrular üzerinden ayağı daha fazla yere basan eskizler yapmış oluyorsunuz.

Morpholio VR alanında geliştirdiği uygulamalara bu uygulama ile bir yenisini daha eklemiş olurken mimarlık teknolojileri alanında yenilikçi çözümler için gördüklerimizi bir defa sizinle paylaşmış olduk.

Persfektif Finder adı verilen uygulamada , yazılımın sunduğu piksel diye de tabir edilebilecek çizgilerin genişlik değerleri kullanıcıların isteklerine göre de değişkenlik gösterebiliyor.

Uygulama ile ilgili uzatma dosyaları, sunum materyalleri ya da yapılmış örneklerle ilgili gelişmelere ulaştığımızda yazıyı güncelliyor olacağız.

 

Sizin için seçtiklerimiz

Bir Cevap Yazın