Tasarımlar, Ürün

Görme engelliler için akıllı saat geliştirildi: Dot Watch

NyTimes’ın paylaştığı habere göre Güney Kore’li mühendisler Dot isimli firma için Dot Watch adında bir akıllı saat geliştirdi.Tasarıma dair detaylar, görseller ve üretim süreci haberimizde.

Hayatımız binbir türlü sürprizler ve zorluklarla dolu.Özellikle tasarım ve mimari disiplinler bu engelleri daha da artırabilir veya daha da azaltabilir.

Bu çeşitliliğin artırılması, engellerin kaldırılması adına mühendislik ve tasarım imalatı ürünlerin geliştirilmesi oldukça önemli.

Minimalist tasarımı, sade ve beyaz hatları ile dikkat çeken saat, kullanıcısına görme engelinin zamanı öğrenmesi noktasındaki problemi ortadan kaldırmayı amaçlıyor.Saatin kişiselleştirilebilen özelliği kordon, gövde ve düğmelerde kendini gösteriyor.

Şuan yalnızca İngilizce ve Kore dilinde zamanı gösteren saat , kitlesel fonlama topluluklarında kendine yeterli desteği bulduğunda seri üretime geçecek gibi görünüyor.Japonca, Arapça, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Çince ve Hindu dillerinde de pek yakında üretileceği duyuruldu.

 

Sizin için seçtiklerimiz

One comment

  1. 1

    Görme engelliler için akıllı saat projesini her kim akıl ettiyse yılın ödülünü alması gerekiyor. Engelli kardeşlerimiz için çok faydalı bir tasarım.

Bir Cevap Yazın