Tasarımlar, Ürün

Balsa ağacından muhteşem minyatür mimari maketler yaptı

El sanatları her zaman ilgi duyanlar için ilham kaynağı haline gelebilecek muhteşem bir potansiyeli kucaklar.Özellikle de yetenekli olanlar için heyecan verici şeylerin üretildiğini görmek müthiş bir motivasyon kaynağı olabilir.

Balsa ağacı , plastik ve 3d yazıcılar yardımıyla da yapılabilecek şeyleri keşfettiğinizde güzel bir koleksiyona hazırlık yapmaya başladığınızı farkeder gibiyim.

Bu defa Hollanda Merkezli Sanatçı Vera van Wolferen , Balsa ağacından özenle kurtarılmış parçaları kullanarak minyatür mimari şaheserler yapmış.

Sanatçının kendi mottosu karmaşık renk algoritması ve düzensizlik yerine sadelik kokan nesnenin kendi mimarisi üzerine yoğunlaşmış gibi görünüyor.

Bu türden mimari maketlerde veya minyatür el işlerinde balsa ağacının neden kullanıldığını merak ettim ve internette enteresan sonuçlara ulaştım.Ulaştığım sonuçlar balsa ağacının her yerde kolaylıkla yetişmediğini ve bu türden mimari maketler için inanılmaz işleme kolaylığına sahip olduğu verilerine ulaştım.

Hollanda’lı sanatçı el yeteneğinin de avantajlarını kullanarak fazlaca popülist yaklaşımlara uzanmış gibi görünüyor.Ama her halukarda oldukça başarılı ürünler olduklarını söyleyebilirim.

 

 

 

Sizin için seçtiklerimiz

Bir Cevap Yazın