Haber, Peyzaj

İsviçre’li mimarlık firması %90 oranında açık bir kampüs tasarladı

İsviçre’li mimarlık firması herzog & de meuron, LA yakınlarında yer alan Santa Monica Dağına %90 oranında açık ve doğayla bütünleşen bir kampüs tasarladı.

Kaliforniya Merkezli Bağımsız Bir Düşünce kuruluşu olan Berggruen enstitüsü için İsviçre’li mimarlık firması herzog & de meuron tarafından Los Angeles yakınlarında tasarlanan kampüs pek çok dikkat çekici özelliği barındırıyor.

450 Dönüme yakın bir alanda açık ve geçişken bir peyzaj anlayışı üzerine bina edilen tasarım %90 gibi büyük bir oranda gökyüzü ile buluşan kabuk yapısına sahip.

Santa Monica dağının sert yamaçlarına sırt kısmına inşa edilecek olan yapı çevreye en ufak zarar vermeden doğa ile kucaklaşan bir yapı tasarım anlayışı hakimiyetinde kurgulandığı açıklandı.

Hayırsever bir iş adamı tarafından  ( Nicolas berggruen ) Kurulan bu özgür düşünce kuruluşu sosyal , politik ve ekonomik alanda çeşitli kamu kuruluşları için analizler değerlendirmeler manifestolar ortaya atarak toplumsal kalkınma bazlı çalışmalar yapıyor.

250 kişilik bir konferans salonu, mevcut doğal dokuyla uyumlu yapısal kütlelerin yerleşimi ve tüm bunları yaparken manzara hakimiyeti esaslı tasarım için tasarımcıları ”belirli bir manzara konseptiyle iç içe geçmiş” yorumunu kullanıyor.

Tasarıma dair detayları ve analizleri siz de aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Sizin için seçtiklerimiz

Bir Cevap Yazın