Tasarımlar, Ürün

Mimari fikirlerinizi hayata geçirebileceğiniz maket oyunu; arckit

Profesyonel meslek sahipleri, 12 yaşından büyük herkes ve mimarlığa dair ilgi duyanlara yönelik ilginç bir oyun kiti tasarlandı.Arckit adı verilen oyunla ilgili detaylar haberimizde.

Bildiğiniz üzere yıllara meydan okuyan ve çoğumuzun çocukluk günlerini süsleyen legolar heyecan dolu anlar yaşamamıza neden olmuştu.Bu defa Dewell On Design firmasının geliştirdiği bir benzer oyun kitinden bahsedeceğiz.

Mimarlar, şehir plancıları ve tasarımcılara yönelik çeşitli oyun paketlerini içeren setlerde hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak el – göz becerilerinizi kullanmanız isteniyor.

Yaratıcılığı geliştirebilecek nitelikteki oyunu önümüzdeki yıllarda mimarlık okullarında da göreceğiz gibi duruyor.

40 Euro dan başlayan fiyatları 260 euro’ya kadar yükseliyor.Çeşitli konseptlerde puzzle mantığıyla kurgulanan mimari maket yapma oyunu ile çizim – yazılım bilginiz olmadan hayallerinizdeki modelleri tasarlayabiliyorsunuz.

Günümüzde mimarlık teknolojileri ve tasarımın hayata geçirilmesine yönelik araçlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.Arckit ile hayal gücünüzü kullanarak ortaya somut modeller koymanız amaçlanıyor.Firmanın resmi blogunda yapılan açıklamalara göre ürünün çeşitliliğinin artırılması amacıyla araştırma geliştirme çalışmalarına devam edileceği öğrenildi.

Legolarla özgürlük heykeli yaptı.

Lego’lara alternatif olabilecek bu oyunu bu senenin sonbaharında Türkiye piyasasında da görebiliriz.

 

 

Sizin için seçtiklerimiz

Bir Cevap Yazın