Peyzaj, Tasarımlar

Peyzaj düzenlemelerinde ağaç şekillendirme sanatı örnekleri 13+

Bahçe düzenlemeleri yaşam alanlarının dış dünyaya açılan kapısı olarak düşünülebilir.Peyzaj mimarlığı için efektif unsurlardan sadece biri olan ağaç şekillendirme sanatı ağaca, yeşile ilgi duyan hemen herkesin ilgi odağıdır diyebiliriz.

San Francisco Merkezli fotoğraf sanatçısı olan Kelsey McClellan yaşadığı şehirde dikkatini çeken ilginç ağaç şekilleri koleksiyonu oluşturarak kendi objektifinden fotoğrafları tüm dünyaya servis etti.

Peyzaj sanatı mimarlıktan ayrı olarak düşünülemese de mimari tasarım için tamamlayıcı unsurlardan sadece birisi olarak düşünebiliriz.

Ağaç şekillendirme makinası aracılığıyla daha ilginç neler yapılabileceğine yönelik örnekleri aşağıda sizlerle paylaştık.

 

Sizin için seçtiklerimiz

2 Comments

  1. 1

    Ağaç şekillendirme uygulamaları mimari açısından olmazsa olmaz uygulamalardan biri. Mimari açıdan güzel ağaç şekillendirme örnekleri vermişsiniz. Ülkemizde maalesef yeteri kadar kullanılan bir dekor şekli olmadığı için kullanım alanları pek yok. Umarım bu örnekler yeni yetişen mimarlar için örnek teşkil eder ve akıllarının bir kenarına yer eder.

Bir Cevap Yazın