Faydalı bilgiler, Teknik

Mimari proje çiziminde kendini geliştirmek isteyenlere 7 tavsiye

Mimari proje çiziminde kendini geliştirmek için o kadar fazla yöntem var ki; bunların içeriği ansiklopediyi doldurur değerli dostlar.

Şöyle ki mimari proje çizim konusunda yapılacak alıştırmalar hız anlamında büyük katkı sağlayacaktır.Ancak her zaman en etkili yöntemin aktif şekilde bir ofiste çalışmak olduğunu da unutmamanız gerekir.

Şimdi hazırsanız mimari proje çizim geliştirme yöntemlerini sizlerle paylaşalım..

1.) Öncelikle mevzuatı bilmek, ilgili idarelerin prensib kararlarını bilmek çok önemli.Bu noktada eksiklikleriniz giderilmeli.Kontrolsüz güç güç değildir gerçekten.Ne kadar iyi çizseniz de bu çizimler doğru olmadığı sürece bu çizim yeteneğinizin hiç bir anlamı olmayacaktır.

2..) Teknik çizim konusunda teknik resim ders notlarınız sürekli yanınızda olmalı değerli dostlar.Ya da mimarlar odası mimarlar odası mesleki çizim standartları pdf dosyasını inceleyerek bu eksiklikleri tikler koyarak giderebilirsiniz.

3.)Teknik resim ve yönetmelik anlamında eksiklikleriniz sürekli şekilde kontrole muhtaçtır.Bu eksikliklerin giderilmesi tam anlamıyla hiç bir meslektaşımız için bence mümkün değildir.Sürekli öğrenme devam eder çünkü.

4.)Kısayol tuş ve komutlarını çok iyi ezberlemek ve mantığını kavramak hızlı ve doğru çizimin diğer anahtarlarından biridir.Tek tek toolbar kullanarak çizim yapmak elle çizmekten daha yavaş sonuçlar verebilir.Dolayısı ile hızlı ve doğru çizimin en önemli kurallarından biri de şüphesiz kısayol komutlarıdır.

5.)Lisp kullanımına önem verin..Yani özel yazılım ve mini kod parçacıklarını kullanarak ölçülendirme, mekan isimlerini verme, hizalama ve daha aklınıza gelebilecek pek çok hususta daha hızlı ve doğru sonuçlara ulaşabilmek mümkün.

6.)İleri çizim tekniklerine önem verin.Temel işlevler haricinde farklı fonksiyonları öğrenme çabası içerisinde olun.

7.)En hızlı, en kesin ve en başarılı geliştirme çabası sürekli , istikrarlı çalışmaktır.Araya biraz zaman girince ciddi anlamda yavaşlamalar, soğumalar ve körelmeler olabiliyor.

Mesleğimiz nankör..Bilişim , dijital trendler ve sürekli her sene yenilenen programlar yeni versiyonları takip etmek her yeni özellikle eklenen güncellemelerin kontrol altına alınması gerçekten güç.Bunlardan bir kaç ay uzak kalmak yavaşlamalara, unutmalara ve körelmelere neden oluyor.

Bu noktada en önemli tavsiyem not alarak önemli şeyleri yazmanız olacaktır.Mimari proje çiziminde kendini geliştirmek isteyenlere yönelik ufak önerileri listeledik.Sizlerin düşüncesi nedir?

Mimari proje çizim fiyatları ile ilgili yazımızı da ayrıca okumanızı önerebilirim.

Sizin için seçtiklerimiz

Bir Cevap Yazın