Dünya, Haber, İç Mimari

Dünya’nın ilk ağaç hotel’inde bir gece konaklamak ister miydiniz?

Dünya’nın ilk ağaç hoteli’nde bir gece konaklamak için binlerce dolar ödemenize gerek yok.Almanya’da bu konsept için tasarlanmış bir ucuz mekan var!

Dünya’nın ilk ağaç hoteli’nde konaklamak ne kadar da enteresan bir fikir öyle değil mi?

Tasarımıyla sizi kentin dışında hayata bir kaç gün ara vermeye davet eden bu muhteşem sofistike tasarım, mimarisi ile yerel çağrışımları da barındırıyor.

Robin Nest Treehouse Otel, konsepti ile büyülüyor.Adını tasarımcısından alan bu butik hotel aynı anda bir kaç ailenin kalmasına da elverişli bir büyüklüğe sahip.Ancak istendiğinde romantik bir kapatmaya da müsade edebiliyor.

Robin Nest, bu fikri eşine evlilik teklifi yapmak için enteresan bir fikir araraken bulmuş.Yerden yüksek olması her türlü tehlikeden bir nebze de olsa uzak kalmanıza olanak sağlıyor.

Dünya’nın ilk ağaç hoteli’nde bazı zorluklar da yok değil!

Form olarak geometrinin olanaklarından sonuna kadar faydalanan bu yapı, uygulanabilirliği ile de girişimcileri heyecanlandırabilecek bir kurguya sahip!

Islak hacimlerinin tekne ve sürdürülebilir kapsüller ile karavan tuvaletlerinde kullanılan kompost tuvalet kullandığı düşünüldüğünde doğa ile başbaşa olmanın yaşatabileceği zorlukları da kalan misafirler tatmış oluyor.

Sizin için seçtiklerimiz

Bir Cevap Yazın